fb art
      Czech Republic United States of America USA Slovakia

george-a-novakGEORGE A. NOVÁK

George A. Novák byl jmenován honorárním konzulem České republiky v Atlantě v roce 1992. V roce 2002 povýšil na čestného generálního konzula.

Svá studia ukončil v roce 1956 promocí na VUT v Brně jako stavební inženýr a poté do roku 1968 vedl legendární basketbalový tým Spartak ZJS Brno.

Během ruské invaze do Československa v srpnu 1968 utekl do Rakouska. V prosinci 1968 emigroval do USA, státu Georgie, kde působil čtyři roky jako architekt u firmy SOUTHWIRE v Carrolltonu. Poté pracoval více než 12 let pro společnost ROBERT COMPANY v Atlantě, a v roce 1983 založil stavební poradenskou firmu poskytující služby z velké části zahraničním, převážně německým klientům.

V roce 2002 se George stal poradcem pro britskou společnost Gleeds, celosvětovou poradenskou firmu s hlavním sídlem v Londýně. Jako člen Mezinárodního výboru Atlantské obchodní komory se George zúčastnil mnoha seminářů v Evropě, kde se mimo jiné snažil o podporu a prohloubení vztahů s Georgii. Mezi jeho další zásluhy patří působení v dozorčí radě Německo - Americké obchodní komory, vedení zakládající skupiny Belgicko - Americké obchodní komory, a čtyři roky působení ve funkci atašé Českého olympijského výboru na letnich olympijských hrách v Atlantě v roce 1996.

Po dlouhá léta byl George Novák hrdým sponzorem mnoha českých umělců vystupujících v Georgii. S manželkou Janou Marií Novákovou mají jednoho syna Michaela. Mezi jeho zájmy patří klasická hudba, opera, jazz, tenis a lyžování.


The Honorary Consulate General of the Czech Republic in Atlanta

Adresa:

One Lakeside Commons
990 Hammond Dr.
Suite 520
Atlanta, GA 30328


Telefon: (678) 587-9198
Úřední hodiny: Středa 14:00 - 16:00

Email: atlanta@honorary.mzv.cz
Website: http://www.mzv.cz
Facebook: https://www.facebook.com/CzechConsulateAtlanta

      

kalendář jmen